Bakan ve Daü’lü Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret

Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri 18-24 Mart Dünya yaşlılar haftasında “ Yanınızdayız” isimli sosyal sorumluluk projelerini yaşlıları ziyaret ederek gerçekleştirdiler.

DAÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Öğretim üyesi Yardımcı.Doç.Dr. Anıl Kemal Kaya, Öğretim görevlisi Umut Ayman danışmanlığında Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencileri Melike Tunçyürek Uzun, Yasin Nazlıcan, Tolga Karlı, Faik Özkul ve Çağar Akgül sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sınırüstü köyü yakınlarında bulunan Halk Vakfı Huzur Sitesi sakinlerine ziyarette bulundular.  DAÜ Halk Oyunları Ekibi de bu özel güne,  danslarıyla destek verdiler. Aynı saatlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, UBP Gazimagosa milletvekilleri Ahmet Eti ve Afet Özcan, Sosyal Hizmetler Müdürü Cansel Hıdıroğlu Huzur Vakfı Sitesi sakinlerini ziyarete geldi. Ziyarete UBP Gazimagosa ve Lefkoşa Kadın kolları üyeleri de katıldılar.

Bakan Ünverdi, bu projeleri için öğrencileri tebrik etti ve “Bizi bugünlere getiren büyüklerimiz toplum için önemliler. Onlar bizim baştacımız, her gün onların günü olmalı” diyerek toplum için yaşlı insanların ne kadar değerli olduğunu bir kez daha vurgulamış oldu. Halk Vakfı Başkanı Melek Fahri Doğan da, ziyaretleri nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Bakan Ünverdi’e ve Daü’lü öğrencilere teşekkür etti ve öğrencilerden tekrar ziyaret sözü aldı.

Huzur vakfı sakinleriyle tek tek ilgilenen öğrenciler kuru pasta ve meyve suyu ikramında bulundular. Etkinlik Daü halk oyunları ekibinin dans gösterisiyle son buldu.

Reklamlar
Bu yazı Haber içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.